ARMAKENT
 
ARMAKENT, Nilüfer İlçesi, Yıldırım caddesi üzerinde ve İzmir yoluna 50 metre, Fatih Sultan Mehmet Kavşağına 
250 m mesafededir. 
 
 
 
İNŞAAT ALANI 
Proje Alanı
5.045 m2
Daire Alanları
11.000 m2
Kapalı Otopark Alanı
2.000 m2
Sığınak Alanı
800 m2
Kapalı Ortak Alanlar  
1.400 m2
Açık Ortak Alanlar
3.000 m2 
 
Armakent/Beşevler projesi ile Nilüfer İlçesi, Yıldırım caddesinde, konumu ve sistemi ile farklı bir yapı gurubu amaçlandı.
Projelendirmede ana unsur olarak, daha fazla yeşil alan ve daha fazla ortak yaşama alanı düşüncesinden hareket edildi.
Bu düşünce ile otoparklar, her daireye bir adet otopark alanı olmak üzere toprak altına alındı. Otopark üzeri ve kalan bütün diğer alanlar mevcut ağaçlar ve ilave yapılacak peysaj düzenlemesiyle birlikte, bahçe, oturma alanları, çoçuk oyun alanları olarak değerlendirildi.
 
Bunun dışında ayrıca, blok altlarında ve otoparkın devamında site sakinlerinin kullanımına, spor alanları, fitness center, sauna, toplantı mekanları, özel aktivitelerin yapılabileceği salonlar olarak düşünüldü.
Armakent’te, 24 saat güvenlik, kamera ile kontrol giriş kontrol binasından sağlanacaktır.
Binaların tamamındaki yüksek ısı ve su yalıtımlarının yanında, ortak alanların aydınlatmaları, Solar paneller ile sağlanacak olup, ortak giderlerin enaza indirilmesi, aynı zamanda düşük enerjili bina oluşturulması amaçlandı. 
Kullanılacak malzemelerin tamamı kalite belgeli, 1. sınıf ve özellikle doğa dostu ve doğal malzemeler olmasına  azami özen gösterilecektir. Sitede üç ana blokta toplam 60 daire olacaktır.
 
Yapı:
Proje en son deprem yönetmeliklerine uygun yapılacaktır. Bloklar betonarme olarak  inşaa edilecektir. Kullanılacak; Beton Sınıfı C 30, Donatı S420 (St III a ). 1. Derece Deprem Bölgesi, Zemin Gurubu B3 ve Zemin Emniyet gerilmesi 1,70 kg/m2 dir. İlgili standartlar; TSE 498-500-9967 ve ABYYHY 2007 dir.
 
Dış Cephe:
Isı yalıtım levhaları ile mantolanan betonarme perde ve tuğla veya gaz beton dış duvar yapı elemanları üzeri dış cephe boyası veya dekoratif kaplama elemanları ile kaplanacaktır. 
 
Doğramalar:
PVC doğrama yapılacaktır.  Doğramalar Isı camlı olacaktır. Daire dış kapıları çelik kapı olacaktır. Kapılar en az 2mm sac kalınlığına ve üç aşamalı kilit sistemine sahip olacaktır.  Daire iç kapıları, tasarımına uygun ahşap kasa ve pervazlı, ahşap kaplamalı veya laminat kanat olarak imal edilecektir.    
 
Döşemeler:
1.sınıf yerli veya ithal seramik/laminat parke  kullanılacaktır. 

Duvarlar : 
Alçı sıva üzeri su bazlı boya olacaktır. İki kat astar, zımpara ve 1. sınıf işçilik ile yapılacaktır. 

Tavanlar : 
Su bazlı tavan boyası, gereken yerlerde alçıpan asma tavan yapılacaktır.

Balkon Korkulukları:
Betonarme Perde üzeri Aluminyum yada Paslanmaz korkuluk, veya lamine cam şeklinde   uygulanacaktır.