KURUMSAL / TARİHÇEMİZ

  
     

 

 

1980’li yıllarda Bursa’da kurulan Çevre İnşaat Tic. ve San. Ltd. Şti. İnşaat taahhüt hizmetlerinde uzmanlaşmış bir kuruluştur. Kuruluşundan bu yana, başta otel, iş ve alışveriş merkezleri, yönetim binaları ve her türlü özel inşaat taahhüt alanında faaliyetlerine devam etmektedir.

Milyonlarca metrekarelik bir referansa ulaşan Çevre İnşaat, Türk Standartları Enstitüsünce verilen ISO 9000 Kalite Denetim ve Güvence Belgesi’ne
sahip olup, kaliteyi kontrol etmek yerine kaliteyi üretmeyi ilke ve amaç edinmiştir. Çevre İnşaat, betonarme  prefabrik eleman üretimini  Akçalar Sanayi Bölgesinde  bulunan üretim tesisinde gerçekleştirmektedir. 1998 yılından bu yana betonarme   prefabrik eleman üretimi aralıksız olarak sürmektedir. 


 35000 m² arazi üzerinde 12500 m² kapalı alan 15000 m² stok alanı bulunan tesiste her türlü beton, agrega eneylerinin yapıldığı bir laboratuar elemanların üretiminde kullanılan beton karışımların hazırlandığı kapasiteli beton santrali  bulunmaktadır.

  

Tesisimizde kolon, kiriş, makas cephe elemanları, çatı feneri aşık, oluk, bordür, çitdireği, yağmur oluğu, istinat duvarları, kablo kanalları, beton arme kazık gibi prefabrike betonarme bina bileşenlerinin yanı sıra öngermeli boşluklu döşeme elemanları ve öngermeli köprü kirişleri üretimleri de yapılmaktadır. Prefabrik yapıların başta yapım hızı ve kolay bakımı olmak üzere,  mimari tasarımda esneklik, geniş açıklıklara uygunluk, ölçülerde hassaslık  ve depreme maksimum dayanıklılık, yangın ve korozyona karşı direnç ve uzun ömür gibi sayısız avantajlar vardır.

Firmamızda kurulmuş olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi gereği ürün  kalitesini etkileyebilecek tüm hammadde, yarı mamul ve ürünlerin teknik kadrolarımız tarafından testleri gerçekleştirilmekte, izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. 

.